Başkent Etlik Ayvalı Sürcü Kursu Eğitimler - Ankara Sürücü Kursu

İçeriğe git
+90 312 331 63 31 | +90 551 254 22 52
Başkent Etlik Ayvalı Sürücü Kursu
EĞİTİMLER
EĞİTİMLER
Eğitimlerimiz
Başkent Etlik Ayvalı Sürücü KursuSürücü Kursun’da, sunulan eğitimler sayesinde öğrencilerimizin başarı oranları oldukça yüksektir.
Direksiyonun Arkasında Gerçek Sürüş Deneyimi Kazanın
Yüksek vasıflı eğitmenlerimiz uzmanlıkların ıkolay ve eğlenceli hale getirmek için kullanmaktalar. Öğrencilerine harika bir öğrenim deneyimi, öğrenme sürecindeki sürekliliği için çalışıyorlar.
A SINIFI MOTORSİKLET
Silindir kapasitesi 125 santimetreyi geçmeyen ve 11 kW’ı aşmayan bir motosiklet; ve gücü 15 kW’ı geçmeyen motorlu üç tekerlekli bisikletler.
A1 SINIFI MOTORSİKLET
Silindir hacmi 125 santimetreyi geçmeyen ve 11 kW’ı geçmeyen bir motosiklet; ve gücü 15 kW’ı geçmeyen motorlu üç tekerlekli bisikletler.
B SINIFI EHLİYET
Belgelerinizi hazırlamadan evvel öncelikle sürücü kursuyla görüşmelisiniz. Ödemelerinizi yaptıktan sonra sürücü kursunun vereceği teorik eğitimlere katılacaksınız. Eğitimler sonunda merkezi olarak Ehliyet sınavları yapılmaktadır
C1 SINIFI EHLİYET
Silindir hacmi 125 santimetreyi geçmeyen ve 11 kW’ı geçmeyen bir motosiklet; ve gücü 15 kW’ı geçmeyen motorlu üç tekerlekli bisikletler.

D SINIFI EHLİYET
2015 yılına kadar alınmış olan D sınıfı ehliyetler Tır ve Kamyon sürebilirken 2016 yılında yönetmelik değiştiğinden dolayı 2016 yılından itibaren alınan D sınıfları sadece otobüs kullanabilmektedir. B sınıfı ehliyetiniz Tır kullanabilmek için Önce C sonra CE sınıfı ehliyet almak gerekir
2016 Yılı öncesinde taban fiyat uygulaması yoktu. 2016 yılı itibariyle başlayan uygulamayla birlikte bütün sürücü kursları il genelinde aynı fiyatı uygulamak zorunda. 2019 yılında da taban fiyat uygulaması devam etmektedir. Bu nedenle eskiden kriter sürücü kursunun fiyatı iken artık kalitesi ön plana çıkıyor. Mahallenizde, ilçenizde veya ilinizde hangi kursa giderseniz gidin sürücü kursları size aynı fiyatı verecektir. Bu nedenle sürücü kursunu seçerken kalitesini araştırmanızı öneririz. En kurumsal sürücü kursunu seçmeniz faydanıza olacaktır.

Karayollarında sayısı giderek artan motosikletler için bilindiği gibi kişilerin özel ehliyet alması gerekmektedir. Kullanılan motosikletin özelliğine bağlı olarak; A, A1 ya da A2 olarak nitelendirilen bu ehliyetlerde kişilerin sadece yaş şartını tamamlaması ise yeterli olmayacaktır. Bununla birlikte, sağlık raporunun sorunsuz bir şekilde alınması, sürücü kursu tarafından verilen eğitimlerde devamsızlık yapılmaması ve de
motor ehliyeti
için en önemli şart olan yazılı ve uygulamalı sınavın sorunsuz bir şekilde geçilmesi gerekmektedir. Kişiler katılacakları eğitimlerde hem teorik hem de uygulamalı bir şekilde eğitim alacaktır.

Bu işe yıllarını vermiş hocalarımızla şuan Ankara genelinde en çok tercih edilen ve en çok özel direksiyon dersi veren kurumların başında gelmekteyiz. Bu güne kadar Binlerce kişi kayıtlı özel ders öğrencimizle, 50 bin saat kadar da direksiyon ders saatine ulaşmış bulunmaktayız.
Eğitiminize Bizimle Başlayın
Eğitim almak için en az 18 yaşında olmanız yeterlidir. Başarıya giden yolda beraber yürüyelim
A, A1, A2 Ehliyet Eğitimi
Motor Ehliyeti Sınıfları
Beş sınıfa ayrılmış olan iki, üç veya dört tekerlekli motosiklet ehliyetleri şu şekildedir;
M sınıfı ehliyet; motorlu bisiklet olarak bilinen iki, üç ve dört tekerlekli moped kullanıcılarına verilir.
A1 sınıfı ehliyet; iki ve üç tekerlekli silindir hacmi 125 santimetreküpü geçmeyen sepetli ve sepetsiz motosiklet kullanıcılarına verilir.
A2 sınıfı ehliyet; motor gücü 35 kilovatı geçmeyen iki tekerlekli ve 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli sepetli veya sepetsiz motosiklet kullanıcılarına verilir.
A sınıfı ehliyet; motor gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli, motor gücü 35 kilovatı geçen sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosiklet kullanıcılarına verilir.
B1 sınıfı ehliyet; motor güçleri 15 kilovatı geçmeyen aracın ağırlığı 400 kg olan veya yük taşımacılığında kullanıldığında 550 kg’ı geçmeyen dört tekerlekli motosiklet kullanıcılarıyla batarya ağırlığı dikkate alınmadan hesaplanan elektrikli araç kullanıcılarına verilen ehliyettir.

Ehliyetine Sahip Olmak İçin Gerekli Şartlar
•B1, A1 ve M sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adayları 16 yaşını doldurmuş olmalı
•A sınıfı ehliyet almak için en az 24 yaşında olmak veya 2 yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olmak
•A2 sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adayları 18 yaşını doldurmalı
Motosiklet ehliyeti almak isteyen sürücü adayları için en az ilkokul mezuniyeti şartı arandığını belirtmek isteriz.
Motosiklet Ehliyeti Almak İçin Başvuru Evrakları
İlk kez motosiklet ehliyeti alacak sürücü adayları MEB’e bağlı özel sürücü kurslarına başvuru yaparken aşağıda yer alan evrakları eksiksiz olarak sunmaları gerekmektedir.
•Kimlik fotokopisi(nüfus cüzdanı, avukatlık kartı veya pasaport)
•Mezuniyet diploması veya öğrenim belgesi fotokopisi(aslıyla birlikte)
•Adli sicil kaydı ( en fazla ehliyet almasına engel teşkil etmeyen suçları içermiş olmalı)
•Pratisyen veya uzman hekim tarafından verilen sağlık raporu(Aile hekimi raporu da olabilir)
•Herhangi bir sürücü belgesi varsa fotokopisi
•Son altı ay içerisinde çektirilmiş olan iki adet biyometrik fotoğraf
•Sınav ücretini kursiyerin kendisi veya sürücü kursu aracılığıyla yatırması ve makbuzu kendi dosyasına ekletmesi
•18 yaşını doldurmamış olanlardan veli veya vasi muvafakat namesi
Motosiklet Ehliyeti İçin Verilen Eğitimler
M, A1, A2, A ve B1 sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adaylarına verilen teorik ve uygulamalı(direksiyon) eğitimleri kayıtlı olduğu sürücü kursu tarafından verilmektedir.
İlk defa ehliyet alacak adaylara Trafik Bilgisi, Araç Tekniği ve İlkyardım dersleri teorik olarak verilirken, var olan motosiklet ehliyetini yükseltmek veya başka bir ehliyete sahipken motosiklet ehliyeti almak isteyenlere yalnızca direksiyon eğitimi sürücü kursları tarafından verilir.
Teorik eğitimler sürücü kursları tarafından Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği ders saati süresince verilir.
Direksiyon eğitimlerinin tamamı sürücü kursuna ait otomatik veya manuel vitesli motosikletleriyle verilir.
Eğitimler genellikle sürücü adaylarının gireceği sınav parkurunda verilmektedir. Hem teorik hem de direksiyon derslerine devam zorunluluğu bulunmaktadır.
Motosiklet Sınavları Nasıl Yapılır?
Teorik ve direksiyon eğitimini sürücü kurslarından alan sürücü adayları Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği tarihlerde yazılı ve uygulamalı sınavlara gireceklerdir.
Teorik sınav; sürücü kurslarından yeterli eğitimleri alan sürücü adaylarına belirlenen yer ve tarihlerde e-sınav veya yazılı olarak yapılan sınav türüdür. Kursiyerlere teorik sınavda araç tekniği, ilkyardım ve trafik bilgisi konularından 50 soru yöneltilmektedir. 100 tam puan üzerinden değerlendirmeye alınan bu sınavda en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılıp direksiyon sınavına alınmaktadır. Sürücü adayları aldıkları teorik bilgiler ışığında kendilerine yöneltilen 12 adet ilkyardım, 9 adet araç tekniği, 23 adet trafik bilgisi ve 6 adet trafik adabı sorusuna cevap vermek zorundadır. Trafik adabı kursiyerlere sürücü kursları tarafından trafik bilgisi dersi içerisinde verilmektedir. Yazılı ve e-sınavda yanlışlar doğruyu götürmediği için adayların tüm soruları boş bırakmamaları kendi lehlerine olacaktır.
Direksiyon sınavı; kayıtlı olduğu sürücü kursunun araçlarıyla direksiyon eğitimini tamamlayan ve teorik sınavda başarılı olan sürücü adaylarının girecekleri sınav türüdür. Motosiklet ehliyeti alacak kişiler direksiyon sınavına iki aşamalı olarak girmektedirler. Aynı tarihte hem özel parkurda hem de trafik akışının olduğu güzergahlarda motosiklet kullanacaklardır.
  • Sürücü adayları özel parkurda sınav yönetmeliği tarafından belirlenen hareketleri ve engelleri başarılı bir şekilde aşması istenir.
  • Direksiyon sınavı 35 dakika olup, 5 dakikalık özel parkur etabını başarılı bir şekilde geçen adaylar 30 dakika civarında trafik akışının olduğu güzergahta motosiklet kullanacaklardır. Her iki etabı da istenen kriterler çerçevesinde geçen kursiyerler başarılı bir şekilde ehliyet almaya hak kazanırlar.
Direksiyon sınav sonuçları sürücü kursları aracılığıyla aynı gün veya bir sonraki gün sınava giren sürücü adaylarına bildirilir. Birkaç haftalık süreçten sonra kayıtlı olduğu sürücü kursundan dosyasını alan adaylar belirlenen harçları ödemek suretiyle emniyetin trafik şubelerinden ehliyetlerini alabilirler.


B, B Otomatik Ehliyet
B sınıfı ehliyet nedir? B sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır?
Bu ehliyet sınıfına sahip olan sürücüler
Otomobil(B)
Kamyonet(B)
Ayrıca:
Traktör(F)
Motor bisiklet(M)
ATV(B1)
kullanacaklara verilen ehliyet çeşididir.
Eğer istenirse bu ehliyet tipinde otomatik vites araç kullanmak için sürücü kursuna başvuru yapılabilir. Bunun avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. Özellikle direksiyon sınavlarından gözü korkmuş sürücü adayları otomatik vites ehliyet alma yönünde tercih yapabiliyor. Otomatik vites için başvuru yapacaklar manuel araçları kullanamıyor. Manuel araç kullanabilmek için teorik sınava girmeden sadece diresksiyon eğitimlerini alıp direksiyon sınavına girmeleri gerekecek. Tabi ki masraflı iş.
2019 B sınıfı ehliyet nasıl alınabilir?
2016 Yılı öncesinde taban fiyat uygulaması yoktu. 2016 yılı itibariyle başlayan uygulamayla birlikte bütün sürücü kursları il genelinde aynı fiyatı uygulamak zorunda. 2019 yılında da taban fiyat uygulaması devam etmektedir. Bu nedenle eskiden kriter sürücü kursunun fiyatı iken artık kalitesi ön plana çıkıyor. Mahallenizde, ilçenizde veya ilinizde hangi kursa giderseniz gidin sürücü kursları size aynı fiyatı verecektir. Bu nedenle sürücü kursunu seçerken kalitesini araştırmanızı öneririz. En kurumsal sürücü kursunu seçmeniz faydanıza olacaktır.
B sınıfı ehliyet için gerekli belgeler nelerdir?
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Eski sürücü belgeniz varsa fotokopisi
Öğrenim durumunuzu belirten bir belge veya diplomanız
6 Adet fotoğraf
Sürücü olur sağlık raporu
Kan grubu kartı
Adli sicil kaydı beyanı- Sürücü kursunda doldurulacak.
Adres beyanı-Sürücü kursunda doldurulacak.
Sözleşme-Sürücü kursunda doldurulacak.
B sınıfı ehliyet nasıl alınır?
Belgelerinizi hazırlamadan evvel öncelikle sürücü kursuyla görüşmelisiniz. Ödemelerinizi yaptıktan sonra sürücü kursunun vereceği teorik eğitimlere katılacaksınız. Eğitimler sonunda merkezi olarak Ehliyet sınavları yapılmaktadır.
– 50 soru sorulur. Her soru 2 puandır. En yüksek puan yüzdür.
– 35 Doğru cevap vermek gerekir. Yanlışlar doğruyu götürmez.
– Bu sınava katılıp 70 puan almalısınız.
– Sınav 1 saat sürer.
– 14 Saat direksiyon dersi alınır.
Not: Daha önce ehliyet belgesine sahip olanlar direksiyon eğitimlerini alıp direk direksiyon sınavına girerler. Aynı zamanda İlk defa ehliyet alanlar stajyer sürücü olurken, daha önce ehliyeti olanlar stajyer sürücü olmuyor.
B sınıfı ehliyet alma şartları nelerdir?
– En az ilkokul mezunu olmak gerekir. Fakat ilkokul mezunu olamayanlar halk eğitim merkezlerinde açılan eğitimlere katılarak da alacakları belgelerle ehliyet için başvuru yapabilir.
– 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.


Özel Direksiyon Dersi
Bu işe yıllarını vermiş hocalarımızla şuan Ankara genelinde en çok tercih edilen ve en çok özel direksiyon dersi veren kurumların başında gelmekteyiz. Bu güne kadar Binlerce kişi kayıtlı özel ders öğrencimizle, 50 bin saat kadar da direksiyon ders saatine ulaşmış bulunmaktayız.
EĞİTİMLER HANGİ SAATLER ARASI YAPILMAKTA ?
Direksiyon eğitim programı tamamen sizin boş günlerinize ve saatlerinize göre belirlenmekte olup, haftanın her günü (Perşembe Hariç) akan trafikte eğitim yapma olanağımız bulunmaktadır. Hafta içi veya Hafta sonu sabah 09:00 akşam 18:00’e kadar eğitimler verilmektedir.
Randevu programı hafta sonları da dahil 08:00-10:00, 10:30-12:30, 13:00-15:00, 15:30-17:30, 18:00-20:00, 20:30-22:30 saatleri arasında olmaktadır.
NASIL RANDEVU ALABİLİRİM ?
Gelmek istediğiniz gün ve saati, kursumuzu arayarak veya kursumuza gelerek randevu talep edebilirsiniz ancak randevunun yazılabilmesi için mutlaka kaç ders randevu alınacaksa ücreti ödenmiş olması gerekmektedir. Nakit, Eft , Havale veya K.Kartı tek çekim veya K.Kartı taksitli olarak ödenebilir.
EĞİTİMLER NEREDE BAŞLIYOR VE NEREDE BİTİYOR ?
Eğitimler kursumuzun önünde başlıyor ve yine kursumuzun önünde bitmektedir. İsteğinize göre bulunduğunuz adrese de gelmekteyiz.
KAÇ SAATTE TRAFİĞE ÇIKABİLİRİM ?
Kişinin tek başına araç kullanacak duruma gelmesi kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 10 – 14 saati bulmaktadır. Otomatik vitesli araçlarda bu süre biraz daha kısa sürebilir.
PAKET PROGRAMDA HANGİ EĞİTİMLER VAR ?
10 Saatlik programda akan trafikte sahilyolu, minibüs yolu, ana caddeler,e5,dar ara sokaklar ve iki araç arasına park çalışması (yan ve dikine park çalışması) yapılacaktır. Eğitim süresince kişi aşırı heyecanlı ise e5 gibi daha hızlı gidilen yollarada sıkıntılar yaşıyorsa veya parkda başarılı olamamışsa eğer isterse indirime girmiş ücretten faydalanıp eğitime devam edebilir. Daha çok kullanacağınız istikametleri eğitimler sırasında bizimle paylaşırsanız durumunuza göre o yönlerede gidilebilir.
KENDİ ARACIMDA EĞİTİM ALABİLİRMİYİM ?
İlk alıcağınız ders mutlaka kurs aracında olmalı direksiyon hocamız sizin durumunuzu mutlaka görmeli ve sizin yandan müdahaleye gerek olmadan kendinizi ve aracınızı tehlikeye düşürmeyecek sürüş beceriniz varsa o zaman kendi aracınızda eğitime çıkılmaktadır. Kendi aracınızda verilen eğitimin fiyatı değişmemektedir.
İçeriğe dön